H&M’i Grupi tulemused jäid esimesel poolaastal kiduraks
Rootsi rõivakett H&M avaldas värskete poolaasta majandustulemuste kohaselt oli müügikasv tagasihoidlik ning kasum langes. Teisel poolaastal loodetakse kasumlikkuse paranemisele.
Perioodil 1. detsember 2024 – 31. mai 2025 ulatus H&M Grupi netokäive 112 miljardi Rootsi kroonini (ligikaudu 9,7 miljardi euroni), mis tähendab kohalikes valuutades 1% kasvu võrreldes eelmise aastaga.
Kiirmoeketi Zara omanikfirma Inditex teatas kolmapäeval oodatust nõrgemast esimese kvartali müügist ja ka suvehooaja algus on läinud aeglasemalt kui eelmisel aastal.
Eesti tuntud moe- ja spordirõivastega kauplejajad kommenteerisid kaubandus.ee’le, et rohelise toote eest juurde ei taha Eesti tarbijad maksta – hind paneb ikkagi ostuotsused paika.
Rademar on suurima maksuvõlaga rõivamüüja – ajatatud võlg on mitmekordselt suurem kui valdkonna teistel tegijatel. Ettevõttes käivad samaaegselt ka ulatuslikud ümberkorraldused.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.